تحقیق جهش زايي آلودگي هاي مختلف هوايي (ذرات معلق)

دسته بندي : علوم پایه » محیط زیست
دانلود تحقیق با موضوع جهش زايي آلودگي هاي مختلف هوايي (ذرات معلق)،
با فرمت word و در 14 صفحه، قابل ویرایش.

قسمتی از این تحقیق :
شانگهاي، يك شهر صنعتي در چين است كه انواع كارخانجات مختلف در آن گردآورده اند. با آن كه صنايع بزرگ و آلاينده به خارج شهر منتقل شده اند، ولي هنوز جمعيت و بالا بودن تعداد وسائط نقليه، هواي اين شهر را آلوده مي سازد. در چند سال اخير، سرطان ريه از مهم ترين عوامل مرگ و مير در هر دو جنس بوده است.
 البته علت اصلي سرطان ريه، مصرف دخانيات اعلام شده است ولي با اين حال بايد به دو پرسش پاسخ دهيم. اول اينكه تنها 36% از تمام سرطانها و 21% از مرگ ها ناشي از مصرف سيگار است، پس سيگار آن قدرها هم مهم نيست و بايد فاكتومهاي ديگري نيز وجود داشته باشد. دوم اينكه نسبت سرطان ريه در مردها به زنها 3:1 است در حاليكه نسبت سيگار كشيدن 7:1 مي باشد. اين اختلاف نيز قائدتاً ناشي از عوامل محيطي است.
تاثيرات آلودگي هاي هواي شهري در شهرهاي مختلفي بررسي شده است. طي اين بررسي ها، بعضي از محققان موفق به نشان دادن توانايي اين ذرات در جهش زايي شدند. مطالعات اپيديميولوژيكي، به طور گسترده در 50 سال گذشته نشان مي دهند كه آلودگي هوا يكي از عوامل افزايش تعداد ابتلا به سرطان ريه است. جهش زايي هوا در مناطق مختلف متفاوت است چرا كه بافت آب و هوايي هر منطقه باعث تغيير در ميزان آلودگي هوا مي شود. در ضمن منابع آلودگي هوا نيز در شهرهاي مختلف متفاوت است. تعدادي از تحقيقات در شهر شانگهاي چين نشان دادند كه ذرات معلق در هوا توانايي جهش زايي دارند ولي رابطه مستقيمي بين آلودگي هوا و سرطان ريه، نشان داده نشد. در اين فصل، سعي در روشن كردن نوع تاثيرات آلودگي بر روي موجودات زنده داريم.
بسياري از آلاينده هاي آلي كه بر روي سطح ذرات معلق مي نشينند به عنوان سرطان را شناخته شده اند يا حداقل مورد ظن هستند. براي تعيين توانايي تركيبات مختلف در توليد جهش يا سرطان، نمونه هاي زيادي از مناطق مختلف اين شهر تهيه شدند. اين نمونه برداري ها يك بار در ژانويه 1992 و بار ديگر در آگوست 1993 تكرار شدند. تاثيرات آن ها در سه سطح جهش در ژنها، تخريب ترميم DNA و تغييرات كروموزومي بررسي شدند.
دسته بندی: علوم پایه » محیط زیست

تعداد مشاهده: 721 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.zip

فرمت فایل اصلی: Word

تعداد صفحات: 14

حجم فایل:134 کیلوبایت

 قیمت: 20,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل
  • محتوای فایل دانلودی:
    در قالب word و در 14 صفحه، قابل ویرایش.